امکان ویرایش آزمون ارشد علوم پزشکی

امکان ویرایش آزمون ارشد علوم پزشکی

به گزارش مینی کامپیوتر، داوطلبان متقاضی سهمیه استعداد درخشان در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳ از امروز فرصت دارند سهمیه خویش را تایید یا ویرایش کنند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی ۱۴۰۳ در روز گذشته پنجشنبه و امروز جمعه ۱۰ و ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ در چهار مرحله بامداد و عصر برگزار گردید. دانشجویان سال جاری در ۸۹ رشته مختلف و در ۳۴ حوزه کشور به رقابت پرداختند که از این تعداد ۳۱ حوزه در شهرستان ها و سه حوزه در شهر تهران مستقر بودند.

تعداد ۵۸ هزارو ۶۲۹ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۳ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۲ هزار و ۳۱۵ نفر خانم و ۱۶ هزار و ۳۱۴ داوطلب آقا هستند. همزمان افراد می تواند از فردا ۱۳ تا ۱۸ خرداد اعتراضات خویش را ثبت کنند.
نتایج اولیه آزمون فوق در نیمه دوم تیرماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد. در واقع نتایج اولیه حاوی رتبه و نمره خواهد بود. همینطور انتخاب رشته محل هم همزمان با بیان نتایج امکان پذیر خواهد بود.
همینطور داوطلبان متقاضی سهمیه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳ از امروز تا ظهر فردا ۱۳ خرداد فرصت دارند، سهمیه خویش را تایید یا ویرایش کنند.

کارنامه نهایی آزمون هم در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد و از اوایل مهر ۱۴۰۳ برگزیدگان می توانند دوره آموزشی خویش را شروع کنند.
متقاضیان استعداد درخشان بدون آزمون که طبق بند ۱۱-۱۳ صفحه ۱۷ دفترچه راهنمای ثبت نام، با شرایط عادی یا با استفاده از سهمیه با آزمون، در جلسه آزمون شرکت خواهند کرد، باید مراحل دریافت کارت را انجام دهند ولی آن دسته از این متقاضیان که طبق بند مذکور علاقه ای به شرکت در جلسه آزمون ندارند احتیاج به دریافت کارت ورود به جلسه ندارند. ولی معدل خویش را در صورت نیاز باید تصحیح کنند.
داوطلبان فقط مجازند همراه خود: کارت ورود به جلسه، کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار، مداد، پاککن و ماسک (فقط برای ۲ رشته مشخص شده ماشین حساب ساده) داشته باشند. کلیه داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران دقت کنند بر مبنای استعلام صورت گرفته از سازمان های ذیربط، سهمیه بعضی از متقاضیان مورد تأیید واقع نشده است. بدین منظور روی کارت ورود به جلسه آزمون متقاضی این سهمیه، تأیید یا عدم تأیید درج شده است.
با عنایت به اتمام استعلام به منظور مساعدت، به این افراد فرصتی داده می شود تا نسبت به تأیید سهمیه خود اقدام نمایند. ضروری است این افراد حداکثر تا تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ مجدداً به سازمان صادر کننده سهمیه (شهرستان، ناحیه، …) مراجعه نموده و از آن مرجع درخواست کنند سهمیه مورد تاییدشان را به مرجع نهایی اعلام شده در دفترچه راهنما اعلام کنند.
تأیید نهایی صادر شده از مراجع اعلامی باید حداکثر تا تاریخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال شود. عدم تأیید یا عدم دریافت تاییدیه تا تاریخ اعلام شده، سبب حذف این سهمیه و اعمال سهمیه آزاد خواهد شد.
داوطلبانی که در فرم ثبت نام سهمیه آزاد برگزیده ولی متعاقباً کد ایثارگری دریافت کرده اند، به علت عدم امکان ویرایش، باید همانند افراد ذکر شده اقدام نمایند. در صورتی که سازمان مربوطه، اسم این گروه را در فهرست نهایی بعنوان تأیید شده سهمیه اعلام نماید، سهمیه رزمندگان و ایثارگران برایشان اعمال خواهد شد.
سهمیه رزمندگان و ایثارگران تأیید شده (برای هر دو گروه) و دریافتی از آن مراجع تا تاریخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ در کارنامه علمی درج خواهد شد.
داوطلبان متقاضی سهمیه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) دقت کنند برای بار سوم فرصت ثبت نام یا ویرایش مخصوص سهمیه استعداد درخشان از ساعت ۹ بامداد تاریخ ۱۲ خرداد تا ساعت ۱۲ ظهر تاریخ ۱۳ خرداد فعال خواهد شد. افرادی که ثبت نام این مرحله یا ویرایش لازم را انجام ندهند، امکان استفاده از این سهمیه را از دست خواهند داد و متعاقباً اقدامی میسر
نخواهد شد.
افرادی که ثبت نام مرحله استعداد درخشان با آزمون را انجام بدهند، موقع دریافت کارنامه علمی، درج خواهد شد که متقاضی این سهمیه هستند.
افرادی که ثبت نام سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون را انجام دهند به علت این که این سهمیه فاقد کارنامه علمی هستند به هنگام انتخاب رشته محل، فرم مخصوص سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون برای این افراد فعال خواهد شد.

منبع:

1403/03/14
15:45:25
5.0 / 5
146
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر