رئیس دانشگاه سوره خطاب به وزیر ارتباطات:

بی اطلاعی اپراتورها از مجانی بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

بی اطلاعی اپراتورها از مجانی بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

به گزارش مینی كامپیوتر رئیس دانشگاه سوره درباره تمدید استفاده مجانی از اینترنت برای سامانه های آموزش مجازی اظهار داشت: اپراتورها از عرضه اینترنت مجانی برای سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها بی خبر هستند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره در رشته توئیتی در پاسخ به توئیت محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تمدید یکماه دیگر استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی، اظهار داشت: جناب وزیر، به جِدّ می توان اظهار داشت که میلیون ها دانشجو، طلبه و استاد مخاطب این توئیت شما هستند و می توانند درباره آن هم قضاوت کنند، اما واقعاً خوب نیست مسئله ای این چنین که دو وزیر و چند معاون وزیر به صراحت درباره آن در رسانه های رسمی صحبت کرده اند، پس از ۱ ماه چنین معطل بماند.
وی اضافه کرد: جناب وزیر، بهتر است خودتان هم با اپراتورهای عرضه دهنده اینترنت تماس بگیرید و ببینید که آیا این وعده داده شده از جانب دو وزیر مهم این کشور، برای عرضه اینترنت «رایگان» برای سامانه های آموزش مجازی، اجرایی شده است یا خیر؟ مطمئن باشید که همگی ابراز بی اطلاعی می کنند.
رئیس دانشگاه سوره با عرضه نمونه هایی از تماس با برخی اپراتورها که از مجانی شدن اینترنت سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها اظهار بی اطلاعی می کردند، اضافه کرد: دوستانی هم که این توئیت را می بینند با بقیه اپراتورهایی که دسترسی دارند، تماس بگیرند و از آنها درباره «رایگان» شدن ترافیک سامانه های آموزشی دانشگاه خود بپرسند و فایل صوتی مکالمه خویش را ذیل همین توئیت به اشتراک گذارند تا ببینیم واقعاً این وعده مهم و فراگیر، محقق شده است یا خیر؟
رئیس دانشگاه سوه خطاب به وزیر ارتباطات اعلام نمود: پیشنهاد می کنم مسئله ای با این سطح از فراگیری و اهمیت را شخصاً تا حصول نتیجه مطلوب نهایی، پیگیری کنند، امیدوارم در پیگیری امور مسلمین و حق_الناس موفق و سربلند باشید.
سید علی اکبر صفوی مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم هم در مورد صحبت های وزیر ارتباطات در خصوص دسترسی دانشگاه های کشور به خدمات آموزشی آنلاین هم اظهار داشت: از نظر ابلاغ به اپراتورها درست می گویند ولی اینکه دقیقاً اپراتورها اعمال کرده اند یا خیر و یا اگر اعمال کرده اند چگونه دانشگاه می تواند ببیند اعمال شده جای سوال است.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی چندی قبل با انتشار مطلبی در توئیتر اعلام نموده بود که استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی به مدت یکماه دیگر تمدید گردید.

1399/03/03
14:32:08
5.0 / 5
2522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر