پژوهشگران آلمانی مطرح كردند

انقراض ۶۰ درصد گونه های ماهی تا سال ۲۱۰۰!

انقراض ۶۰ درصد گونه های ماهی تا سال ۲۱۰۰!

مینی كامپیوتر: بررسی جدید پژوهشگران آلمانی نشان میدهد كه تغییرات اقلیمی می توانند به انقراض 60 درصد گونه های ماهی تا سال 2100 منجر شوند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، پژوهش جدیدی نشان میدهد که تغییرات اقلیمی می توانند گونه های بیشتری از ماهی ها را تهدید کنند که این تعداد، بسیار بیشتر از حد تصور پیشین ما است.
بر طبق این پژوهش، اگر میانگین دمای جهان تا پنج درصد سلسیوس افزایش یابد، یک کابوس جهانی در زمینه گرما پیش خواهد آمد و شاید ۶۰ درصد همه گونه های ماهی تا سال ۲۱۰۰ منقرض شوند.
پژوهش دیگری که تاثیر افزایش دمای آب را در جمعیت ماهی ها مورد بررسی قرار می دهد، بر نحوه توانایی سازگاری ماهی های بالغ متمرکز شده است. دانشمندان باتوجه به نتایج این پژوهش انتظار داشتند که تنها پنج درصد ماهی ها به خاطر تغییر شرایط از بین بروند اما پژوهشگران در این پروژه جدید، لارو، جنین و سایر مراحل چرخه عمر ماهی را در نظر گرفته اند. ماهی در این مراحل، نسب به دمای بالا بسیار لطمه پذیرتر می شود.
"هانس اوتو پورتنر"(Hans-Otto Pörtner)، پژوهشگر موسسه "آلفرد وگنر"(Alfred Wegener) آلمان اظهار داشت: این پژوهش، به روشن شدن مرحله ای از زندگی می انجامد که تا حدود زیادی نادیده گرفته شده است.
نکته مثبت اینجاست که هنوز فاصله بسیاری تا سال ۲۱۰۰ داریم و ممکنست کوشش های صورت گرفته در حوزه اقلیمی بتوانند خیلی از گونه های ماهی را نجات دهند.
پورتنر اضافه کرد: موضوع این است که تغییراتی وجود خواهد داشت اما اگر ما به مدیریت تغییرات اقلیمی بپردازیم، می توانیم این تغییرات را محدود نماییم. ماهی ها برای تغذیه انسان بسیار مهم هستند؛ در نتیجه این پژوهش می تواند تاثیر مهمی بر اکوسیستم و محیط زیست طبیعی ما بگذارد.
منبع:

1399/04/14
16:43:20
5.0 / 5
2294
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر