مطالعه محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

رژیم غذایی گیاهی سبب كاهش فشارخون می شود

رژیم غذایی گیاهی سبب كاهش فشارخون می شود

مینی كامپیوتر: بررسی 7 رژیم غذایی گیاهی نشان میدهد كه رژیم غذایی حاوی كمی گوشت با مقادیر زیاد سبزیجات بهترین روش برای حفظ سلامت قلب است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه وارویک بریتانیا عنوان می کنند تغییرات در رژیم غذایی و مصرف مواد گیاهی بیشتر در رژیم غذایی نظیر سبزیجات و غلات کامل، و کاهش مصرف گوشت و لبنیات، سبب کاهش فشارخون و حفظ سلامت قلب می شود.
در این مطالعه دو گروه موردمقایسه قرار گرفتند: یک گروه رژیم غذایی گیاهی ویژه و گروه دیگر رژیم غذایی استاندارد دریافت نمودند.
«فرانچسکو کاپوچیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «نتایج ما جالب بود. رژیم های غذایی که دارای میزان کمی پروتئین حیوانی بودند، در مقایسه با رژیم غذایی کاملاً گیاهی و فاقد هرگونه پروتئین گیاهی، تاثیر بیشتری بر کاهش فشارخون داشتند.»
وی در ادامه می افزاید: «این نتیجه عجیب نیست چونکه رژیم غذایی گیاهی فاقد مواد مغذی مهم می باشد. وجود میزان کمی گوشت در رژیم غذایی مهم می باشد..»
در حقیقت، نتایج نشان میدهد که وجود میزان کمی پروتئین حیوانی به صورت ماهی یا تخم مرغ و لبنیات در رژیم غذایی بمراتب تاثیر بیشتری در کاهش فشارخون در مقایسه با رژیم غذایی کاملاً گیاهی دارد.


منبع:

1399/06/04
19:04:18
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: استاندارد , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر