استفاده از مچ بندهای هوشمند برای پیش بینی افسردگی

استفاده از مچ بندهای هوشمند برای پیش بینی افسردگی

مینی کامپیوتر: برای افرادی که مشاغل بسیار پر استرس دارند، مهمست که بدانند آیا ممکنست به افسردگی مبتلا شوند یا خیر. مچ بندهای هوشمند فیت بیت این خدمات را به افراد می دهند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از نیواطلس، در جریان مطالعه ای که توسط تیمی از دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور انجام شد، در مجموع ۲۹۰ بزرگسال با میانگین سنی ۳۳ سال وظیفه پوشیدن دستگاه ردیابی فعالیت فیت بیت شارژ ۲ را برای ۱۴ روز متوالی داشتند. به آنها گفته شد که این مچ بند را غیر از زمان حمام کردن یا شارژ مجدد باتری آن همیشه بر دست کنند.
در ابتدا و سپس در آخر دوره دو هفته ای، شرکت کنندگان پرسشنامه ای را تکمیل کردند که به شکل گسترده برای شناسایی افراد افسرده استفاده می شود. سپس نتایج آن پرسشنامه ها با داده های جمع آوری شده توسط مچ بندهای فیت بیت ترکیب شد و برای افزایش توان درک یک برنامه کامپیوتری مبتنی بر یادگیری ماشینی به نام مدل Ycogni استفاده شد.
هنگامی که آن برنامه بعداً برای تجزیه و تحلیل داده های فیت بیت به تنهایی مورد استفاده قرار گرفت، ثابت شد که مچ بندهای مورد اشاره در پیش بینی این که کدام افراد بیشتر در معرض ابتلاء به افسردگی هستند و کدام افراد کمترین احتمال ابتلاء به افسردگی را دارند، تا حدود ۸۰ درصد دقیق عمل می کند.
بر اساس بررسی مذکور افراد در معرض خطر افسردگی، بین ساعت ۲ تا ۴ بامداد و سپس در میان ساعات ۴ بامداد تا ۶ بامداد ضربان قلب متفاوت تری داشتند که توسط Fitbits اندازه گیری شد. این با یافته های مطالعات قبلی مطابقت دارد که نشان میدهد تغییرات ضربان قلب هنگام خواب می تواند یک شاخص فیزیولوژیکی معتبر برای شناسایی افسردگی باشد.


منبع:

1400/11/05
20:17:49
5.0 / 5
828
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر