معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات:

آیین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی بزودی به تصویب می رسد

آیین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی بزودی به تصویب می رسد

به گزارش مینی كامپیوتر معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: آیین نامه مربوط به تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی تدوین شده و بزودی در كمیسیون تنظیم مقررات تصویب می شود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، نسترن محسنی در نشست خبری قبل از ظهر امروز یکشنبه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: آیین نامه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی بعد از یک سال بررسی و حل ایرادات مورد بازبینی قرار گرفته و بزودی در جلسات آینده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب می شود.
وی اضافه کرد: این آیین نامه با مشورت فعالان سازمان صنفی کامپیوتری و آزمایشگاه های فعال در این عرصه تدوین شده و تلاش کرده ایم توازن بین وارد کنندگان تجهیزات و فعالان آزمایشگاه ها را در این آیین نامه مدنظر قرار دهیم.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: تمامی تلاش مان این است که تجهیزاتی که در حوزه رادیویی وارد کشور می شود به مشترکان نهایی صدمه سختی نرسد و این آیین نامه هم دستورالعمل ترخیص ورود تجهیزات و فرآیندهای مربوط به دریافت گواهی تأیید نمونه را مدنظر قرار داده است.
محسنی خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات امنیتی هم ساز و کار جدایی برای تجهیزات در نظر گرفته نشده است و فرآیندهای دریافت گواهی نمونه باید مطابق با این آیین نامه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه اعتراضاتی از جانب وارد کنندگان تجهیزات ارتباطی در مورد آزمایش این تجهیزات بعد از ورود به کشور اعلام می شود، خاطرنشان کرد: تمامی این مسائل را بررسی و لحاظ کرده ایم و حتی پیش نویس آیین نامه را به نظرسنجی گذاشته ایم تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: این مورد که گفته می شود تجهیزات وارداتی با برندهای معتبر احتیاج به آزمایش و دریافت گواهی تأیید ندارند درست نیست چون که شاهد بودیم برخی تجهیزات با برندهای معتبر هم وارد کشور شده و تقلبی بوده است. بنابراین تأیید نمونه تجهیزاتی که وارد کشور می شود الزامی است و باید برای آن گواهی دریافت شود.


منبع:

1399/04/01
14:32:23
5.0 / 5
2456
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر