به دنبال اشتراك داده با فیس بوك؛

دفتر ریاست جمهوری تركیه واتساپ را تحریم كرد

دفتر ریاست جمهوری تركیه واتساپ را تحریم كرد

مینی کامپیوتر: دفتر رسانه ای ریاست جمهوری ترکیه اعلام نمود دیگر از واتساپ برای اطلاع رسانی و ارتباط با خبرنگاران رسانه ها استفاده نمی نماید.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از الجزیره، باتوجه به تغییر سیاست های حریم شخصی واتساپ و انتقال تمامی اطلاعات کاربران این اپلیکیشن به فیسبوک، دفتر رسانه ای ریاست جمهوری ترکیه از مهاجرت به اپلیکیشن بومی BiP آگاهی داده که توسط ترکسل تولید شده است.
بر اساس بیانیه دفتر مذکور، اطلاع رسانی در مورد برنامه های دفتر ریاست جمهوری ترکیه از این پس بطور انحصاری بوسیله اپلیکیشن BiP انجام می شود که توسط شرکتی به همین نام از زیرمجموعه های ترکسل تولید شده است.
به دنبال تغییر سیاست های حریم شخصی واتساپ خیلی از کاربران این اپلیکیشن در ترکیه با بهره گیری از هشتگ پاک کردن واتساپ یا #DeletingWhatsapp اعلام نموده اند دیگر از این برنامه که تحت تملک فیسبوک است، استفاده نخواهند کرد و آنرا از روی گوشیها و کامپیوتر های خود پاک می کنند.
اپلیکیشن ترکیه ای BiP پس از اعلام خبر تغییر سیاست حریم شخصی واتساپ بسیار محبوب شده و در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۱.۲ میلیون نفر آنرا در ترکیه نصب کرده اند. BiP در سراسر جهان بیش از ۵۳ میلیون نفر کاربر دارد.
واتس اپ اعلام نموده از هشتم فوریه تنها افرادی می توانند از واتساپ استفاده کنند که به اشتراک گذاری داده های خصوصی خود با فیسبوک را تأیید کنند.
علی طاها کوچ رئیس اداره تحول دیجیتال ریاست جمهوری ترکیه با انتقاد از این تصمیم واتساپ گفته است: معین نیست چرا انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تصمیم مورد اشاره مستثنی شده اند، اما بقیه کاربران در جهان باید اطلاعات خصوصی خود در واتساپ را در اختیار فیسبوک بگذارند. وی از مردم ترکیه خواست از اپلیکیشن های بومی و محلی مانند BiP وDediاستفاده کنند.


منبع:

1399/10/22
17:04:14
0.0 / 5
1004
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر