بعد از نیم قرن؛

علت واقعی كاهش شنوایی در سالمندان مشخص شد

علت واقعی كاهش شنوایی در سالمندان مشخص شد

به گزارش مینی كامپیوتر بررسی پژوهشگران سرانجام پس از نیم قرن علت دقیق كاهش شنوایی افراد سالمند را مشخص كرد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از نیواطلس، کشف این مورد پس از نیم قرن زمینه را برای یافتن روش هایی مؤثر به منظور افزایش مجدد شنوایی در سالمندان شامل زن و مرد ممکن می کند.
تا پیش از این تصور می شد علت کاهش شنوایی افراد سالمند از بین رفتن و تضعیف توان فعالیت حلقه های مختلف مویرگی و رگ های خونی کوچکی است که در بخش حلزونی گوش وجود دارند و به stria vascularis مشهور هستند. اما حالا مشخص شده تضعیف این مویرگ ها منجر به کاهش توان شنوایی نمی گردد.
تحقیق در مورد شرایط گوش داخلی و تاثیر صدمه دیدن سلول های سنسور آن بر کاهش شنوایی با کالبدشکافی برخی از افراد کهنسال پس از مرگ صورت گرفته است. این تحقیق گسترده بر روی شرایط گوش داخلی ۱۲۰ نفر ثابت کرده که بین تخریب این سلول ها و از بین رفتن قدرت شنوایی رابطه قطعی وجود دارد.
از بین رفتن سلول های مورد اشاره در حلزون گوش به تخریب توان شنوایی منجر می شود و بنابراین با بازسازی آنها می توان شنوایی افراد کهنسال را بازگرداند. البته یافتن یک روش درمانی قطعی در این حوزه هنوز نیازمند بررسی هایی گسترده تر است.

1399/04/31
13:44:53
5.0 / 5
2363
تگهای خبر: سنسور , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر